Про Бюро

Про Бюро

Основна задача бюро — просунути на світовому рівні можливості Києва як місця для організації і проведення міжнародних заходів високого рангу.

Генеральний директор Міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко про цілі та задачі Київського конвеншн бюро

Хто є засновниками Конвеншн Бюро? Хто ініціював його створення?
А.Т.: Перш за все, хочу зазначити, що такі бюро, інші подібні неприбуткові організації, створені саме для залучення в міста конгресів, інших масштабних ділових заходів, давно і з успіхом працюють в Європі.
Ми, до речі, на конгресах UFI , на різних інших міжнародних заходах зустрічали представників таких структур, бачили наочно результати їх роботи й, звичайно, часто виникало питання — а чому в нас, в Києві, такого нема? На щастя, такі думки приходили не тільки до нас – безпосередню ініціативу, підказку й поштовх процесу створення бюро дала Київська адміністрація. Якщо говорити про конкретні особи, то їх декілька — цю ідею просували і Крамаренко, і Мазурчак, і Попов. Попов, до речі, перед цим був у ряді німецьких міст, де його переконали у корисності, і навіть необхідності таких утворень, як конвеншн бюро.
Але, на відміну від німців, за українським законодавством Київ не може, як виявилося, створювати  неприбуткові організації. Тим більше, у міста нема зайвих коштів у бюджеті, і всі знають, що зараз ситуація складна не тільки в Києві, а й навкруги в Європі. Тому місто підштовхнуло нас, це було понад рік тому, і ми погодилися спробувати.
Спочатку було декілька ініціаторів-співзасновників. Але коли з’ясували, що організація має бути саме неприбутковою, і прямих, та ще й швидких дивідендів, як таких, не буде, а фінансувати роботу треба з самого початку, деякі з претендентів відпали. Крім того, коли спробували здійснити найперші організаційні кроки, виявили, що наше законодавство в цій сфері вкрай суперечливе й заплутане. Було переглянуто багато варіантів і форм організаційного утворення, у тому числі громадські організації, навіть фізичні особи, і врешті решт зупинилися на асоціації. Ще раз хочу наголосити — в Європі закон надає набагато більше свободи при заснуванні подібної організації. В нас, на жаль, наприклад, у Антимонопольного комітету може бути один погляд, а у податківців геть інший на абсолютно однаковий аспект діяльності організації. Тобто, декілька місяців пішло на питання вибору виду організації, на те, який код, як для неприбуткової організації, слід отримувати в податковій і як, і тому подібне. Тому було прийнято оперативне рішення створити конвеншн бюро як асоціацію за участі двох засновників, які готові були за власний кошт фінансувати всі ці організаційні перипетії та перші кроки діяльності. Це ми — Міжнародний виставковий центр, і ТОВ “RMP”. Загалом, ми витратили три чверті року тільки на питання реєстрації конвеншн бюро.
Це при тому, що актуальність самої ідеї його створення не мала б викликати ні в кого жодного сумніву. Повторюся – цей шлях вже пройшли всі столиці й провідні міста Європи й світу. Наприклад, такий вид діяльності давно існує в значній кількості міст США. В більшості міст Західної Європи у фінансуванні подібних структур бере участь міська влада.

Яка організаційна структура Бюро? Скільки осіб буде в ньому працювати?
А.Т.: Я вже зазначив, “Київське конвеншн бюро” створено у вигляді асоціації, як неприбуткова організація. Вона відкрита до вступу для всіх, хто поділяє статутні завдання і готовий брати участь у фінансувати її роботи. Склад співробітників поки невеликий —  це директор, бухгалтер і ще дві особи, які будуть займатися зв’язками з різними професійними асоціаціями, вивчати ринки конгресів, конференцій та інших заходів, можливості Києва, які можна було б використати для їх залучення в місто і т.п. Тим часом буде збиратися пул постачальників послуг у галузі бізнес-туризму та інших сферах – транспорту, харчування, культури, медицини зокрема, у вигляді членів бюро. Поки що, на перших етапах, будемо багато в чому  використовувати можливості засновників та їх структур.

Як буде відбуватися фінансування Бюро?
А.Т.: В майбутньому така організація має працювати за рахунок внесків учасників. Система їх збору зараз опрацьовується,  є декілька варіантів положення про членські внески, але ясно, що вони будуть диференційовані —  всі прекрасно розуміють, що міні-готель на 40 номерів не буде платити такі ж внески, як 5-ти зірковий гігант з світовим ім’ям. Проте для потреб різних заходів вони всі можуть знадобитися, а отже — знайти свою нішу в асоціації.
Загалом, за задумом до складу членів далі, можливо, увійдуть ще деякі організації, пов’язані з сферою бізнес-туризму. Це можуть бути також і великі готелі, і аеропорти, і якісь інші підприємства. Але всі потенційні члени мають розуміти, що це саме неприбуткова організація, і тут, передусім, спочатку одні витрати, або робота в нуль. Дивіденди будуть в першу чергу місту, а вже потім учасникам конвеншн бюро за їх професійними напрямками.

На яких умовах Міжнародний Виставковий Центр співпрацюватиме з КМДА? 
А.Т.:  Як відомо, МВЦ підписав з адміністрацією Києва меморандум про спільну діяльність  з цього питання. Згідно з ним ми, як засновник конвеншн бюро, будемо організовувати і відпрацьовувати процеси із залучення в Київ конгресів, конференцій, ініціювання організації в столиці нових заходів такого формату, збільшення обсягів проведення міжнародних виставок та інше. Також будемо проводити роботу із просування  Києва, його можливостей, як привабливого місця для організації, проведення та обслуговування  бізнес-заходів та інших подій різного формату. Фактично, це буде діяльність в інтересах всієї бізнес-спільноти Києва, причетної до надання послуг в надзвичайно широкій сфері — від готелів, закладів торгівлі й харчування,  перевезень та інших. Тобто, ми будемо  витрачати на це власні людські й фінансові ресурси. Місто, в свою чергу, надаватиме все можливе сприяння цій діяльності. Хочу ще раз підкреслити, що за українським законодавством Київ, на жаль, на відміну від європейських міст, не має права не тільки фінансувати таку діяльність, а й взагалі, навіть бути засновником подібної асоціації чи іншої неприбуткової організації. Якщо, наприклад, в Німеччині від 50 % до 100% бюджету таких бюро фінансує місто, то в нас це неможливо. Тому в цих умовах, вважаю, влада Києва вчинила мудро та єдино можливо: витрати на первинну організацію і започаткування діяльності Асоціації “Київське конвеншн бюро” було покладено на тих, хто спромігся їх взяти. В даному випадку це ми, як його засновники.

На яких засадах планується співпраця з іншими учасниками індустрії ділового туризму?
А.Т.: На загальних, рівних принципах. Асоціація “Київське конвеншн бюро” має вивчити стан і можливості  ринку, визначити ресурси для залучення потенційних клієнтів. В результаті заходи, ініціатором проведення яких буде наша асоціація /які приведе в місто наша асоціація мають максимально обслуговувати саме постачальники послуг, які стали членами “Київського конвеншн бюро”. Безперечно, і це неминуче, не-члени бюро теж отримають певну вигоду від нашої діяльності, просто від того, що столиця в цілому буде розвиватися й приваблювати ділові заходи та більші потоки людей.

Які найближчі цілі та задачі Бюро? 
А.Т.: Основна задача — досягти мети створення бюро. Тобто, просунути на світовому рівні можливості Києва, як сучасного, привабливого і належним чином технологічно оснащеного місця для організації і проведення міжнародних заходів високого рангу. Якщо протягом трьох років ця ініціатива знайде підтримку міської влади, то, за попередніми розрахунками, дохід Києва може скласти 150-160 млн євро. Звичайно, треба розуміти, що це не величезний мішок з грошима, який хтось принесе місту. В основному це будуть податки й збори, які сплатять міські підприємства від прибутків, що отримали за рахунок заходів, які привело конвеншн бюро — так, як це й відбувається у цілому світі.
Ще раз хочу зазначити, що Асоціація “Київське конвеншн бюро” тільки-но пройшла організаційний етап,  і ще не функціонує на повну силу, в тому числі і через заплутаність вітчизняного законодавства.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Бізнес-форум «ЕКОтрансформація України. Стейкхолдери зелених змін-2018»

Retail & Development Business Summit - 2018

10 Міжнародний ювілейний Український енергетичний форум